obchodní podmínky |  kontakt


švýcarsko
Navigace - Švýcarsko
Dovolená Švýcarsko Recenze hotelů Švýcarsko
Novinky Švýcarsko Hotely a ubytování Švýcarsko
Víza Švýcarsko Fotogalerie Švýcarsko
Mapy a průvodce Švýcarsko  


       Přírodopis

      Podnebí
       Zvířata
      Rostliny
      Přírodní podmínky

Švýcarsko - Zvířata

Pro Švýcarsko mají velký význam stáda hovězího skotu, která jsou základem produkce mléka, a tudíž i základem potravinářského průmyslu.
Vzhledem k tomu, že Švýcarsko je zemí jezer, žijí tu nejrůznější druhy sladkovodních ryb – pstruzi, okouni, úhoři a mnohé další. V poslední době dochází k pokusnému vysazování nových druhů do vysokohorských jezer.

Navzdory přísným zákonům v oblasti životního prostředí, stále ubývají ve Švýcarsku živočišné druhy. Ale je tu jeden úspěšný příběh: některé druhy, které jednou vyhynuly, byly znovu vysazeny a daří se jim nejenom v chráněných oblastech Švýcarského národního parku. V současné době hrozí vyhynutí osmi druhům ptáků.
Pták, který je často viděn létat nad horskými vrcholky, je Alpendohle, příbuzný vráně, má peří černé jako uhel a žlutý zobák. Mezi další větší alpské ptáky s rozpětím křídel 2,5m a více patří zlatí orli a vousatí supi.
Mezi nejtypičtější alpská zvířata patří kozorožec – horská koza, která má velké, zkroucené, hřebenovité rohy. Ve Švýcarsku jich nyní žije asi 12 000 a mohou putovat až do výšky 3000m. Kamzík (rohatá antilopa) je vidět na vrcholcích, skáče do výšky až 4m. Srnec nebo větší jelen může být viděn v zalesněných oblastech a na alpských pastvinách. Svišť (robusní hlodavec příbuzný veverce) patří mezi další známé druhy. Tito tvorové přezimují v norách, jejichž stavba trvá několik let. Značí si svá území a poznají se podle pachu.

Průvodce a mapy


Porýní...
Porýní  2 - /Rhein Radweg/ Bodensee  - Basel
110 Kč
Švýcarsko
Švýcarsko
128 Kč
Rhona...
Rhona - Andermatt – Ženeva - Rhone Radweg -  Cyklostezka
369 Kč
Ženeva...
Ženeva - 1:10 000 - plán města
134 Kč
Švýcarsko...
Švýcarsko pěšky a vlakem - 18 báječných výletů
159 Kč

Provozovatel:
cestování dovolená
exotická dovolená

Proč nakupovat právě u nás?
  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu

Oddělení prodeje:

Nevíte co přesně hledáte?Švýcarsko.org

Odkazy
odkazy