obchodní podmínky |  kontakt


švýcarsko
Navigace - Švýcarsko
Dovolená Švýcarsko Recenze hotelů Švýcarsko
Novinky Švýcarsko Hotely a ubytování Švýcarsko
Víza Švýcarsko Fotogalerie Švýcarsko
Mapy a průvodce Švýcarsko  


       Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?

       Víza
      Očkování, nemoci
      Celní předpisy
      Co si mám koupit na cestu?

Švýcarsko - Víza

Vízum: NE (turistické do 90 dnů pobytu)

Při vstupu do země a při vycestování je nutno se prokázat platným cestovním pasem ČR. V roce 2004 vstoupila v platnost Dohoda mezi vládou České republiky a Švýcarskou spolkovou radou o vzájemném zrušení vízové povinnosti na základě které, mohou držitelé platného českého občanského průkazu se strojově čitelnou zónou starší 18 let vstupovat na území Švýcarské konfederace a přechodně tam pobývat bez víz, pokud nemají v úmyslu se tam zdržovat déle než tři měsíce nebo tam vykonávat výdělečnou činnost.

Občanský průkaz je cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Rezort vnitra nedoporučuje, aby občan ČR mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem a je zapsán v jeho občanském průkaze, cestoval bez vlastního cestovního dokladu pouze na základě tohoto zápisu v občanském průkaze.

Držitel platného českého cestovního pasu, který nemá v úmyslu pobývat na území Švýcarské konfederace déle než 90 dní nebo tam vykonávat výdělečnou činnost, může do Švýcarska cestovat a pobývat tam bez víza. Při opakovaném pobytu podle praxe švýcarských úřadů musí být mezi jednotlivými pobyty přiměřeně dlouhá pauza (obvykle alespoň 1 měsíc).

Podmínkou pro povolení vstupu do Švýcarska je také dostatečné finanční vybavení pro cestu a pobyt. Jeho výše není zákonem stanovena, záleží vždy na konkrétních okolnostech konkrétního cestovatele. Kontroly, které mohou probíhat i ve vnitrozemí, jsou většinou namátkové.

Při turistických pobytech do 90 dnů není třeba zvláštního povolení ani přihlášení. Totéž platí pro léčebné či lázeňské pobyty. Přihlašovací povinnost turisté nemají, vztahuje se pouze na cizince, kteří do Švýcarska přicestovali v souvislosti se svým přestěhováním či započetím výdělečné činnosti. Tito mají povinnost přihlásit se k pobytu ve Švýcarsku do 8 dnů u kantonální cizinecké policie příslušné podle místa svého pobytu, vždy však před započetím výkonu práce.

Cizinci jsou povinni Švýcarsko opustit ve lhůtě stanovené buď dohodou o bezvízovém styku, nebo před uplynutím platnosti víza (pracovní pobyt). Ti cizinci, kterým je z jakéhokoliv důvodu zabráněno opustit Švýcarsko ve stanovené lhůtě, jsou povinni přihlásit se u kantonální cizinecké policie podle místa, kde se ve Švýcarsku zdržují.

www.bfa.admin.ch
Velvyslanectví Švýcarské konfederace
Pevnostní 9, P.O.Box 84, Praha 6
162 01
tel: 220 400 611, 220 400 615 /Visa Section/
fax: 224 311 312
e-mail: Vertretung@pra.rep.admin.ch
Provozní hodiny úřadu 08.00 - 13.15 14.00 - 17.00 /Po, Út/
08.00 - 13.15 14.00 - 18.00 /St/
08.00 - 13.15 14.00 - 17.00 /Čt/
08.00 - 14.00 /Pá/
Otevírací hodiny pro veřejnost: 09.00 - 12.00 /Po-Pá/
Vízové oddělení: 09.00 - 12.00 /Po, Út, Čt, Pá/

Potřebujete vízum?


Duležité informace
U každé země je uveden stručný přehled její vízové politiky. I když jsou tyto informace pravidelně aktualizovány, může dojít k náhlým změnám, které nebudeme schopni v daném okamžiku na stránkách zachytit. Ověřte si prosím vždy před odjezdem informace na výše uvedených kontaktech nebo na příslušném ministerstvu (Ministerstvo zahraničních věcí, www.mzv.cz)

Ceny
U některých zemí, do kterých je potřebné vízum a tuto službu poskytujeme, je uveden POPLATEK za vyřízení víza naší firmou. V případě, že poplatek uveden není, rádi vám tuto informaci poskytneme na váš dotaz. U většiny zemí vám můžeme nabídnout výraznou MNOŽSTEVNÍ SLEVU. K tomuto poplatku je potřeba připočíst případné poplatky vyžadované ambasádami, které se často mění v závislosti na kurzu či na základě bilaterálních dohod mezi státy. Na našich stránkách naleznete většinou orientační ceny. Jejich aktuální výši vám vždy rádi sdělíme.

Potřebné doklady
Téměř u každého státu jsou uvedeny doklady a dokumenty, které jsou potřeba k vyřízení příslušného víza (fotografie, pozvánky, letenky atd.) Bez příslušných dokumentů a platného cestovního pasu nelze podat žádost o vízum. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Způsob doručení
Pro pražské zákazníky a zákazníky z blízkého okolí Prahy jsme schopni zajistit vyzvednutí a následné doručení pasu a potřebných dokumentů (za poplatek). Mimopražští zákazníci mohou využít služeb České pošty - cenné psaní, které je pojištené, ale jeho doručení trvá přibližně 3-4dny, dále službu DHL - cena za zásilku je 760,- Kč po celé České republice nebo službu EMS - cena za zásilku je 105,- Kč.
Pokud máte jakýkoliv speciální požadavek, kontaktujte nás.

Víza pro cizince
Jsme schopni zajistit víza i pro občany jiných států.

Garance udělení víz
Naše společnost nemůže garantovat ani zaručit udělení víza, toto rozhodnutí je kompletně v pravomoci danné ambasády.
Taktéž poplatky za neudělená víza se nevracejí.

Objednávky víz

Průvodce a mapy


Porýní...
Porýní  2 - /Rhein Radweg/ Bodensee  - Basel
110 Kč
Švýcarsko
Švýcarsko
128 Kč
Rhona...
Rhona - Andermatt – Ženeva - Rhone Radweg -  Cyklostezka
369 Kč
Ženeva...
Ženeva - 1:10 000 - plán města
134 Kč
Švýcarsko...
Švýcarsko pěšky a vlakem - 18 báječných výletů
159 Kč

Provozovatel:
cestování dovolená
exotická dovolená

Proč nakupovat právě u nás?
  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu

Oddělení prodeje:

Nevíte co přesně hledáte?Švýcarsko.org

Odkazy
odkazy